Обробка інформації в ЦОД.
Обробка інформації в ЦОД: технологія, пристрій і переваги
З активним розвитком мережі Інтернет зросла кількість його користувачів, які можуть використовувати дані ресурси для різних цілей. Для обробки великих потоків інформації і установки серверної та мережевої техніки відкриваються дати-центри. Поступаючи в такі структури, потоки інформації можуть оброблятися автоматизованими системами і накопичуватися в базах з даними.
Функції центру і їх опис
У дата-центрах надходить інформація обробляється, поширюється і зберігається. Такі функції, перш за все, затребувані корпоративним сектором, який зацікавлений у вирішенні фінансових завдань через надання інформаційних послуг. Сьогодні дата-центр в Україні “під ключ” дозволяє:
• провести оптимізацію обчислювальних ресурсів;
• провести оптимізацію інструментів зберігання інформації;
• знизити витрати на підтримку IT-інфраструктури;
• успішно використовувати технічні можливості;
• перерозподіляти навантаження на обладнання;
• скоротити витрати на адміністрування.
Найчастіше дата-центри встановлюють в безпосередній близькості до інфраструктури зв’язку або в місці знаходження якогось оператора зв’язку. Тип послуг, що надаються залежить від пропускної здатності ліній зв’язку та їх якісного обслуговування. Основний параметр роботи кожного дата-центру полягає в часі доступності сервера. Чим швидше буде відповідати сервер на запити користувача, тим швидше він отримає доступ до інформації. Саме для цього пропускна здатність систем підвищується, в їх роботі не повинно виникати збоїв.
Для цілодобового і безперебійного функціонування дата-центрів використовуються потужні і оптимізовані системи електроживлення ЦОД (дата-центру), що дають можливість обладнанню вести обробку, передачу та зберігати інформацію без відключення з максимальною ефективністю. Систем електроживлення дата-центрів надають великої ваги, оскільки від якості їх функціонування буде залежати якість всіх робіт по передачі і зберігання інформації.
У звичайний дата-центр входять такі підсистеми, як інформаційна інфраструктура, інженерні мережі та телекомунікаційна інфраструктура. Кожна з підсистем дата-центру виконує свої функції і при цьому є невід’ємною частиною комплексу по роботі з інформаційними потоками. Своєчасне обслуговування всіх ресурсів дата-центру дає можливість ефективно розподіляти інформаційні потоки і виробляти їх накопичення і обробку.