Хочеш бути вільним – будь фрілансером!
Дуже привабливим є варіант дистанційного заробітку, Інтернет-сленг дає такого способу отримання прибутку назву фріланс. Переваг у такого методів маса. Найголовніший плюс – це вільний режим побудови робочого процесу. На робочому місці не потрібно фізична присутність. А це в свою чергу вже і є прибуток – економія бензину, оплати транспорту. Можливість продуктивного і фінансово вигідного використання часу, яке в стандартних ситуаціях витрачається на подорож за маршрутом до традиційного робочого місця. Ще одним чудовий плюс – відсутність фінансових рамок винагороди. Немає жорсткого ревізора розподіляє робочі об’єкти. Робоче місце підлягає оформленню тільки у відповідність зі смаками та уподобаннями трудящого. Відсутність дрес-коду. Ця перевага оцінять всі офісні співробітники, що смажаться в стандартному обмундируванні влітку і мріють про тепле і комфортному пледі в зимову холоднечу.
Але, мабуть, головним плюсом вільної діяльності є відсутність вікових рамок. Всі перераховані вище переваги такої роботи з радістю приймуть як зовсім юні, так і пенсіонери. Однак не все так гладко, як здається на перший погляд. Перш ніж прийняти рішення про зміну стаціонарної діяльності на вільну, варто задуматися і про її недоліки. Отже, які ж неприємності можуть чекати вільного працівника? Ну, по-перше, це відсутність стабільності і впевненості. Ніхто не може гарантувати наявність постійних замовників. Але останнім часом ситуація в даному напрямку змінюється в кращу сторону. SDFF це проект де можна знайти постійну роботу у відповідність з професійною спрямованістю фрілансера. Наступним недоліком вільної роботи є ймовірність недобросовісності з боку замовника і несплати наданих послуг. Ще одним серйозним недосконалістю такої діяльності є відсутність контролю і наявності безпосереднього начальника. Здавалося б – ось він рай для трудящого! Але ж ні! Багатьом людям не вистачає самодисципліни і контролю і це як раз і заважає заробити гідні гонорари.
І все ж, фріланс набирає свою популярність в сучасному світі на тлі економічних криз і тривалого погіршення соціальних характеристик суспільства у вигляді зростання числа безробітних. Спектр діяльності фрілансера широкий – це може бути як елементарна технічна робота, так і адміністративно спрямована. Мережа надає великі можливості – по-перше, полегшує пошук вакансії, по-друге, наявність e-mail, особистого кабінету, наближає до ідеальних робочих умов. Дистанційна діяльність може бути абсолютно різного роду, але самими затребуваними професіями в цій сфері є дизайн, психологія, IT- діяльність, управління і адміністрування, юридична стезя. Основна властивість фрілансу – відсутність жорсткого графіка.
Дистанційний праця не завжди, але часто оформляється законодавчо. Але в більшості випадків інтернет-робота неофіційна і позбавлена усіляких пільг. Можна довго розмірковувати про плюси і мінуси такої діяльності, але доцільніше буде перейти до конкретики.
Набирає популярності і дистанційна робота для HR-фахівців. Масові скорочення в традиційних організаціях породили їх трансформацію HR-рів в вільних фахівців.
Кожен бажаючий знайде собі роботу до душі! Маса спеціалізованих ресурсів дозволяють реалізувати своїх здатності фрілансерам різних професійних напрямків. Удачі в освоєнні цього способу отримання прибутку.